RMCF2512FT8M06
Mfr.Part #
RMCF2512FT8M06
Description
RES 8.06M OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
Resistance :
8.06MOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%