RMCF2512FT8K20
Mfr.Part #
RMCF2512FT8K20
Description
RES 8.2K OHM 1% 1W 2512
Resistance :
8.2kOhm
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RMCF2512FT8K20
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT8K20
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 8.2kOhm, ±1%, -55°C~155°C