RMCF2512FT8K06
Mfr.Part #
RMCF2512FT8K06
Description
RES 8.06K OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Resistance :
8.06kOhm
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RMCF2512FT8K06
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT8K06
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 8.06kOhm, ±1%, -55°C~155°C