RMCF2512FT86K6
Mfr.Part #
RMCF2512FT86K6
Description
RES 86.6K OHM 1% 1W 2512
Thick Film
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Height :
700μm
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
86.6kOhm