RMCF2512FT866R
Mfr.Part #
RMCF2512FT866R
Description
RES 866 OHM 1% 1W 2512
Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Resistance :
866Ohm
Automotive AEC-Q200
Height :
700μm
Voltage - Rated :
500V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
RECTANGULAR
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W