RMCF2512FT866K
Mfr.Part #
RMCF2512FT866K
Description
RES 866K OHM 1% 1W 2512
Automotive AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
TR, PLASTIC, 7 INCH
Height :
700μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Resistance :
866kOhm
Voltage - Rated :
500V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W