RMCF2512FT84R5
Mfr.Part #
RMCF2512FT84R5
Description
RES 84.5 OHM 1% 1W 2512
Thick Film
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
500V
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
84.5Ohm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C