RMCF2512FT84K5
Mfr.Part #
RMCF2512FT84K5
Description
RES 84.5K OHM 1% 1W 2512
20 Weeks
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Resistance :
84.5kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C