RMCF2512FT845R
Mfr.Part #
RMCF2512FT845R
Description
RES 845 OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
845Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
ECCN Code :
EAR99
AEC-Q200
Mounting Feature :
20 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Published :
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
RMCF
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF2512FT845R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT845R
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RMCF Series, Thick Film, 845Ohm, 1W, ±1%, -55°C~155°C