RMCF2512FT82K5
Mfr.Part #
RMCF2512FT82K5
Description
RES 82.5K OHM 1% 1W 2512
2512 (6432 Metric)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistance :
82.5kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
RMCF
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±1%
700μm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RMCF2512FT82K5
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT82K5
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 82.5kOhm, ±1%, -55°C~155°C