RMCF2512FT82K0
Mfr.Part #
RMCF2512FT82K0
Description
RES 82K OHM 1% 1W 2512
Power Rating :
1W
Resistance :
82kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
yes
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Tin
Datasheets
RMCF2512FT82K0
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT82K0
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 82kOhm, ±1%, -55°C~155°C