RMCF2512FT820R
Mfr.Part #
RMCF2512FT820R
Description
RES 820 OHM 1% 1W 2512
Resistance :
820ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W