RMCF2512FT80R6
Mfr.Part #
RMCF2512FT80R6
Description
RES 80.6 OHM 1% 1W 2512
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
80.6Ohm
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Thick Film
Datasheets
RMCF2512FT80R6
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT80R6
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 80.6Ohm, ±1%, -55°C~155°C