RMCF2512FT80K6
Mfr.Part #
RMCF2512FT80K6
Description
RES 80.6K OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
80.6kOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
700μm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
No
Datasheets
RMCF2512FT80K6
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT80K6
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 80.6kOhm, ±1%, -55°C~155°C