RMCF2512FT806K
Mfr.Part #
RMCF2512FT806K
Description
RES 806K OHM 1% 1W 2512
Resistance :
806kOhm
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
500V
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
Published :
Number of Terminations :
2
Height :
700μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RMCF2512FT806K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT806K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 806kOhm, ±1%, -55°C~155°C