RMCF2512FT7R68
Mfr.Part #
RMCF2512FT7R68
Description
RES 7.68 OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Resistance :
7.68Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C