RMCF2512FT7R15
Mfr.Part #
RMCF2512FT7R15
Description
RES 7.15 OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
7.15Ohm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Datasheets
RMCF2512FT7R15
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT7R15
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 7.15Ohm, ±1%, -55°C~155°C