RMCF2512FT7M68
Mfr.Part #
RMCF2512FT7M68
Description
RES 7.68M OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
Resistance :
7.68MOhm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RMCF2512FT7M68
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT7M68
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 7.68MOhm, ±1%, -55°C~155°C