RMCF2512FT7M50
Mfr.Part #
RMCF2512FT7M50
Description
RES 7.5M OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
700μm
Published :
Voltage - Rated :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm