RMCF2512FT7M15
Mfr.Part #
RMCF2512FT7M15
Description
RES 7.15M OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Resistance :
7.15MOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
RMCF2512FT7M15
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT7M15
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 7.15MOhm, ±1%, -55°C~155°C