RMCF2512FT7K68
Mfr.Part #
RMCF2512FT7K68
Description
RES 7.68K OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
7.68kOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm