RMCF2512FT768R
Mfr.Part #
RMCF2512FT768R
Description
RES 768 OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
768Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
2
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W