RMCF2512FT75R0
Mfr.Part #
RMCF2512FT75R0
Description
RES 75 OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tin
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Resistance :
75Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C