RMCF2512FT75K0
Mfr.Part #
RMCF2512FT75K0
Description
RES 75K OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
75kOhm
Composition :
Thick Film
Case Code (Metric) :
Datasheets
RMCF2512FT75K0
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT75K0
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 75kOhm, ±1%, -55°C~155°C