RMCF2512FT732K
Mfr.Part #
RMCF2512FT732K
Description
RES 732K OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
732kOhm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V