RMCF2512FT715R
Mfr.Part #
RMCF2512FT715R
Description
RES 715 OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
700μm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Thick Film
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Resistance :
715Ohm
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RMCF2512FT715R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT715R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 715Ohm, ±1%, -55°C~155°C