RMCF2512FT715K
Mfr.Part #
RMCF2512FT715K
Description
RES 715K OHM 1% 1W 2512
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Published :
Height :
700μm
JESD-609 Code :
e3
RMCF
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
715kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Datasheets
RMCF2512FT715K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT715K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 715kOhm, ±1%, -55°C~155°C