RMCF2512FT6R49
Mfr.Part #
RMCF2512FT6R49
Description
RES 6.49 OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tin
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
1W
Resistance :
6.49Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
20 Weeks
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RMCF
Datasheets
RMCF2512FT6R49
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT6R49
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.49Ohm, ±1%, -55°C~155°C