RMCF2512FT6R34
Mfr.Part #
RMCF2512FT6R34
Description
RES 6.34 OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thick Film
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
6.34Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Datasheets
RMCF2512FT6R34
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT6R34
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.34Ohm, ±1%, -55°C~155°C