RMCF2512FT6R19
Mfr.Part #
RMCF2512FT6R19
Description
RES 6.19 OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
6.19Ohm
Datasheets
RMCF2512FT6R19
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT6R19
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.19Ohm, ±1%, -55°C~155°C