RMCF2512FT6R04
Mfr.Part #
RMCF2512FT6R04
Description
RES 6.04 OHM 1% 1W 2512
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
6.04Ohm
Published :
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
RMCF2512FT6R04
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT6R04
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.04Ohm, ±1%, -55°C~155°C