RMCF2512FT6M49
Mfr.Part #
RMCF2512FT6M49
Description
RES 6.49M OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Resistance :
6.49MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm