RMCF2512FT6M19
Mfr.Part #
RMCF2512FT6M19
Description
RES 6.19M OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Published :
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
6.19MOhm
Datasheets
RMCF2512FT6M19
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT6M19
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.19MOhm, ±1%, -55°C~155°C