RMCF2512FT6K34
Mfr.Part #
RMCF2512FT6K34
Description
RES 6.34K OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
6.34kOhm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Datasheets
RMCF2512FT6K34
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT6K34
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.34kOhm, ±1%, -55°C~155°C