RMCF2512FT6K19
Mfr.Part #
RMCF2512FT6K19
Description
RES 6.19K OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Resistance :
6.19kOhm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Thick Film
Max Power Dissipation :
1W
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RMCF2512FT6K19
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT6K19
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 6.19kOhm, ±1%, -55°C~155°C