RMCF2512FT69R8
Mfr.Part #
RMCF2512FT69R8
Description
RES 69.8 OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tin
ECCN Code :
EAR99
Published :
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
69.8Ohm
Power Rating :
1W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RMCF2512FT69R8
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT69R8
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 69.8Ohm, ±1%, -55°C~155°C