RMCF2512FT69K8
Mfr.Part #
RMCF2512FT69K8
Description
RES 69.8K OHM 1% 1W 2512
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Published :
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
69.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RMCF2512FT69K8
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT69K8
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 69.8kOhm, ±1%, -55°C~155°C