RMCF2512FT698K
Mfr.Part #
RMCF2512FT698K
Description
RES 698K OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Height :
700μm
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Resistance :
698kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Datasheets
RMCF2512FT698K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT698K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 698kOhm, ±1%, -55°C~155°C