RMCF2512FT68K0
Mfr.Part #
RMCF2512FT68K0
Description
RES 68K OHM 1% 1W 2512
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C