RMCF2512FT680R
Mfr.Part #
RMCF2512FT680R
Description
RES 680 OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Resistance :
680Ohm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C