RMCF2512FT66K5
Mfr.Part #
RMCF2512FT66K5
Description
RES 66.5K OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
66.5kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm