RMCF2512FT665R
Mfr.Part #
RMCF2512FT665R
Description
RES 665 OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
665Ohm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF2512FT665R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT665R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 665Ohm, ±1%, -55°C~155°C