RMCF2512FT64R9
Mfr.Part #
RMCF2512FT64R9
Description
RES 64.9 OHM 1% 1W 2512
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
64.9Ohm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Datasheets
RMCF2512FT64R9
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT64R9
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 64.9Ohm, ±1%, -55°C~155°C