RMCF2512FT64K9
Mfr.Part #
RMCF2512FT64K9
Description
RES 64.9K OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
TR, PLASTIC, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
64.9kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF2512FT64K9
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT64K9
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 64.9kOhm, ±1%, -55°C~155°C