RMCF2512FT649R
Mfr.Part #
RMCF2512FT649R
Description
RES 649 OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Resistance :
649Ohms
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
2512 (6432 Metric)
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RMCF2512FT649R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT649R
RMCF Series, Thick Film, 649Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C