RMCF2512FT649K
Mfr.Part #
RMCF2512FT649K
Description
RES 649K OHM 1% 1W 2512
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Thick Film
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
649kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RMCF2512FT649K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT649K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 649kOhm, ±1%, -55°C~155°C