RMCF2512FT63K4
Mfr.Part #
RMCF2512FT63K4
Description
RES 63.4K OHM 1% 1W 2512
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
63.4kOhm
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RMCF2512FT63K4
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT63K4
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 63.4kOhm, ±1%, -55°C~155°C