RMCF2512FT634K
Mfr.Part #
RMCF2512FT634K
Description
RES 634K OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C