RMCF2512FT62R0
Mfr.Part #
RMCF2512FT62R0
Description
RES 62 OHM 1% 1W 2512
Resistance :
62Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RMCF2512FT62R0
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT62R0
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 62Ohm, ±1%, -55°C~155°C