RMCF2512FT62K0
Mfr.Part #
RMCF2512FT62K0
Description
RES 62K OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Resistance :
62kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
e3
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF2512FT62K0
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT62K0
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 62kOhm, ±1%, -55°C~155°C